Dziś wreszcie, po wieloletnich perturbacjach, fizyczną formę otrzymała „Mapa Cieni”, książka będąca zarówno zbiorem opowiadań wielu świetnych autorów polskiej grozy, jak i kompilacją reportaży stanowiących zapis naszych podróży po tzw. „nawiedzonych miejscach” w Małopolsce.

Dlaczego zatem piszę o niej, że stała się faktem? To była naprawdę zawiła sprawa, która nadaje się na kolejną nawiedzoną opowieść 😉

Sam wydawca pisze o niej:

„Mapa Cieni to książka niezwykła nie tylko ze względu na temat, który podejmuje, ale swoją dwoistość. Łączy ona ze sobą publicystykę i beletrystykę. W równym stopniu. Jedno nie mogłoby istnieć bez drugiego. Michał Stonawski i Krzysztof „Korsarz” Biliński poświęcili prawie rok czasu na zdobywanie informacji o niezwykłych miejscach w Krakowie i okolicach, odwiedzanie każdego z nich, rozmowy z mieszkańcami i wreszcie napisanie reportaży. Następnie grupa polskich pisarzy napisała opowiadania związane z tymi miejscami. Z tych części składowych – ciężkiej pracy, dociekania prawdy i fikcji literackiej powstała unikalna mieszanka”.

O samej antologii i ciężkiej drodze do jej wydania, opowiem Wam niebawem, opowiem! Dziś mogę zachęcić Was do zakupu tej interesującej pozycji, która mimo wielu przeciwieństw (zapewne woli złych duchów 😉 ) ukazała się i zawiera ciekawą kompilację prawdy i fikcji. Może niektórych z Was zainspiruje do własnych poszukiwań? Może inaczej spojrzycie na otaczający Was świat.

(fot. Van Der Book)

„Mapa Cieni” – antologia, która stała się faktem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code