„Mapa Cieni” – antologia, która stała się faktem

Dziś wreszcie, po wieloletnich perturbacjach, fizyczną formę otrzymała „Mapa Cieni”, książka będąca zarówno zbiorem opowiadań wielu świetnych autorów polskiej grozy, jak i kompilacją reportaży stanowiących zapis naszych podróży po tzw. „nawiedzonych miejscach” w Małopolsce.

Dlaczego zatem piszę o niej, że stała się faktem? To była naprawdę zawiła sprawa, która nadaje się na kolejną nawiedzoną opowieść 😉

Sam wydawca pisze o niej:

„Mapa Cieni to książka niezwykła nie tylko ze względu na temat, który podejmuje, ale swoją dwoistość. Łączy ona ze sobą publicystykę i beletrystykę. W równym stopniu. Jedno nie mogłoby istnieć bez drugiego. Michał Stonawski i Krzysztof „Korsarz” Biliński poświęcili prawie rok czasu na zdobywanie informacji o niezwykłych miejscach w Krakowie i okolicach, odwiedzanie każdego z nich, rozmowy z mieszkańcami i wreszcie napisanie reportaży. Następnie grupa polskich pisarzy napisała opowiadania związane z tymi miejscami. Z tych części składowych – ciężkiej pracy, dociekania prawdy i fikcji literackiej powstała unikalna mieszanka”.

O samej antologii i ciężkiej drodze do jej wydania, opowiem Wam niebawem, opowiem! Dziś mogę zachęcić Was do zakupu tej interesującej pozycji, która mimo wielu przeciwieństw (zapewne woli złych duchów 😉 ) ukazała się i zawiera ciekawą kompilację prawdy i fikcji. Może niektórych z Was zainspiruje do własnych poszukiwań? Może inaczej spojrzycie na otaczający Was świat.

(fot. Van Der Book)

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code