Dwie pierwsze zapowiedzi Biblioteczki OkoLicy Strachu

Magazyn „OkoLica Strachu” zapowiedział dwie pierwsze książki w swojej serii Odmienne Stany Grozy. Są to „Kamienica panny Kluk” Damiana Zdanowicza oraz „Drugi peron i inne opowiadania” Agnieszki Kwiatkowskiej.

Obie książki będą zbiorami opowiadań autorów, którzy swoimi tekstami do tej pory już zyskali sympatię czytelników grozy. Wstęp do pierwszej z nich, a więc opowieści Damiana Zdanowicza, opublikował na swoim fanpage „Labirynt z liści” Wojciech Gunia, w którym pisze:

Kamienica panny Kluk przynosi porcję wspaniałego, ligottiańskiego weird fiction/post-horroru, w którym równie ważne jak same upiorne historie, jest całościowe podejście do literatury jako narzędzia pozwalającego dokonać zarówno uniwersalnych diagnoz rzeczywistości, jak i autorskiej ekspresji. Na tym wszak polega dobre pisarstwo, by farbami z palety osobistych przeżyć i przemyśleń namalować spójny obraz świata. By z doświadczenia jednostkowego wyprowadzić refleksję ogólną”. CZYTAJ CAŁOŚĆ

Z kolei o drugiej pozycji Łukasz Radecki wypowiedział się następująco:

„Wyjątkowa wrażliwość, niesamowity klimat i inspiracje klasycznymi opowieściami grozy to cechy twórczości Agnieszki Kwiatkowskiej, która z pewnością ma szanse zostać czołową autorką polskiej literatury grozy młodego pokolenia”.

Pozostaje nam zatem czekać do czerwca, na kiedy zapowiedziane są premiery.

 

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code