„Ballady morderców” Mariusz Wojteczek w Bibliotece OkoLicy Strachu

Bardzo długo oczekiwana książka, będąca wydawniczym debiutem Mariusza Wojteczka, pojawiła się nareszcie w sprzedaży. Dzięki pracy wydawnictwa zbiór oferuje nam dużo więcej niż tytułowy cykl.

Podstawą wydania są „Ballady morderców” inspirowane albumem Nicka Cave’a and the Bad Seeds. Poza nimi jednakże w tomiku znalazły się najlepsze opowiadania autora, również do tej pory niepublikowane. Jeśli zatem ktoś chciałby zetknąć się z pisarstwem „Orła”, będzie miał ku temu najlepszą okazję.

 

„W przypadku Mariusza tą „nową rzeczą” jest jego debiutancka książka. Nie wiem czy zgodzicie się z jego reinterpretacją utworów Cave’a – w końcu nikt nie powiedział, że każdy musi je odbierać podobnie – ale wierzę, że miło Wam się będzie spędzało czas w ich towarzystwie. I to niezależnie od tego czy uwielbiacie tę konkretną płytę Nicka Cave’a czy wręcz odwrotnie. Te teksty żyją już teraz nowym, całkowicie odrębnym życiem. Jasne, możecie sobie wrzucić pod lekturę książki Mariusza ścieżkę dźwiękową z „Murder Ballads” – ale nie musicie. W ciszy „Ballady morderców” też robią wrażenie.

Osobiście nie miałbym nic przeciwko temu żeby zbiór Wojteczka rozpoczął wśród polskich autorów nowy trend tworzenia dzieł zainspirowanych lubianymi przez nich płytami. Kto nie chciałby przeczytać brutalnej powieści wojennej Łukasza Orbitowskiego opartej na jakimś wczesnym albumie Sodom? Albo ultramrocznego romansu zakorzenionego w tekstach My Dying Bride autorstwa Łukasza Radeckiego”?

(ze wstępu Bartłomieja Paszylka)

Książka dostępna w Sklepie OLS.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code