„Polskie upiory” – najnowsza książka Piotra Borowca w wydawnictwie GMORK

Piotra Borowca czytelnicy mogą pamiętać z bardzo dobrego zbioru opowiadań Wszystkie białe damy (wyd. GMORK), jak również z wielu interesujących artykułów napisanych dla kwartalnika „OkoLica Strachu”. Już za 5 dni w sprzedaży pojawi się jego kolejna książka, Polskie upiory, na którą czekam z ogromnym zainteresowaniem.

Jest to „zbiór dwunastu opowieści niesamowitych, inspirowanych motywami z klasycznej literatury grozy, w nowej, czasem przewrotnej formie, w których elementy nadprzyrodzone płynnie wpleciono w ludzkie losy, aby z ich pomocą pokazać, że najgorszym potworem zwykle jest człowiek”.

Wojciech Gunia pisze następująco o tej książce:

„Borowiec wykorzystał atrybuty literatury gatunkowej nie po to, by je po prostu powielić, by zapisać kolejne strony iteracjami znanych już motywów, ale by przez narzędzia, jakie ta literatura oferuje, przeczytać współczesną Polskę. I o tym przede wszystkim są Polskie upiory: nie o manifestacjach nadprzyrodzonego, ale o demonach, które zamieszkują ludzkie serca: o zakorzenionych w historii, w mentalności, w uwarunkowaniach środowiskowych złośliwych duchach, których podszepty zmieniają ludzkie życie w piekło na ziemi.

Jednocześnie znać w tych tekstach rękę oddanego wielbiciela klasyki grozy. Jej zderzenie z całkowicie współczesną problematyką i scenografią wypada w książce Borowca rewelacyjnie i stanowi chyba najlepszy dowód na to, że horror dysponuje wielkimi możliwościami spełniania nieśmiertelnego postulatu Conrada: wymierzania sprawiedliwości widzialnemu światu”.

Zakupić książkę możecie, jak wspomniałem, za 5 dni TUTAJ.

Zainteresowanych pragnę odesłać do fragmentu przygotowanego przez wydawcę:

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code