POLECANE LEKTURY: “Droga do piekła” i “Tam, gdzie rozkwitają serca”

W Misterium Grozy aktualnie zaczytuję się w dwóch książkach. Jedną z nich jest “Droga do piekła” Przemysława Piotrowskiego, drugą z kolei patronacka pozycja Tomasza Siwca “Tam, gdzie rozkwitają serca”.

Poprzednia książka Przemka, “Kod Himmlera”, zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Opowiadania Tomka mają być innym obliczem autora, które z ciekawością poznam. Czy na pewno będzie nowe?

Droga do piekła

“Były amerykański żołnierz John Pilar zostaje skazany na śmierć za zamordowanie swojej rodziny w wyjątkowo bestialski sposób. Kat wstrzykuje mu zabójczą mieszankę, ale to nie koniec jego podróży. Po drugiej stronie budzi go odrażająca woń siarki…

Jego młodszy brat Lukas, były nowojorski policjant, a dziś zapijaczony detektyw, nie wierzy w jego winę. Odkrywa, że naczelnik więzienia, w którym zginął brat, nie ma krystalicznie czystego sumienia. Razem z młodą dziennikarką Rose Parker rozpoczynają prywatne śledztwo i wpadają na trop mrocznego spisku. Z każdym dniem coraz bardziej zagłębiają się w matni pierwotnego zła, niewyobrażalnego okrucieństwa i zdziczałej przemocy. Czy oczyszczą Johna z zarzutów, czy może dokopią się do prawdy tak przerażającej, że nawet samo piekło wydaje się jedynie drobną igraszką?

Droga do piekła zabierze Cię w otchłań zła, gdzie trupi odór i kwaśna woń śmierci są jedynie finezyjnym zaproszeniem do skrzętnie skrywanej, mrocznej tajemnicy ludzkości”. (opis za Videograf S.A.)

Tam gdzie rozkwitają serca

„Historie, o których tu mowa, mogą się Wam wydać znajome. O sytuacjach, które przytacza Tomek, możecie bowiem usłyszeć w codziennych wiadomościach lub przeczytać w lokalnym dzienniku. On tylko ubrał je w odrobinę niesamowitości. I zrobił to w sposób nie tylko ciekawy, ale i wiarygodny. Opowiadania Tomka oburzają, wzruszają, bawią. Są niekiedy subtelne, innym razem dosadnie ostentacyjne…” (ze wstępu Magdaleny Paluch)

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code