Creatio Fantastica nr 3-4 (54-55) 2016: Lovecraft

Dziś, po niecierpliwym oczekiwaniu, ukazał się najnowszy numer “Creatio Fantastica”. Magazyn ten istnieje już od wielu lat w formie elektronicznej i zawsze dostarcza nam wysokiej jakości tekstów. Tym bardziej cieszy, że dziś otrzymaliśmy numer poświęcony twórczości H. P. Lovecrafta.

Nie wiem, na ile sprzężone były działania wydawnictwa Zysk i S-ka i Creatio Fantastica, ale pierwsze dziś wypuściło na rynek ogromny zbiór znakomitych opowieści tego autora, z kolei ekipa CF opublikowała w sieci swój najnowszy numer podwójny. Czekałem na niego niecierpliwie, bo już od wielu miesięcy wiedziałem, że poświęcony zostanie postaci jednego z najbardziej kultowych autorów horroru. Co znamienne, jego okładkę zdobi grafika Wiktora Hugo! Czyżby jakieś powinowactwo? 😉

Redaktor naczelny CF, Krzysztof Maj, tak w kilku… dziesięciu słowach pisze na FB o najnowszym wydaniu:

“W dziale naukowym i w tekstach tematycznych pokazujemy, jak żywa jest wciąż twórczość H. P. Lovecrafta – i to z udziałem nie byle kogo, bo najsłynniejszego na świecie znawcy jego twórczości i biografii, S. T. Joshiego, którego esej “Lovecraft i religia” w tłumaczeniu Magdaleny Wąsowicz publikujemy po raz pierwszy po polsku! Dodatkowo, Agnieszka Bukowczan-Rzeszut rozmawia z prof. Joshim o potrzebie badań nad twórczością Lovecrafta, a Ksenia Olkusz i Maciej Skowera opracowują naukowo, kolejno, reprezentacje miast i przestrzeni grozy w opowiadaniach Lovecrafta oraz recepcję Lovecrafta w horrorach dla dzieci z cyklu o Luisie Barnavelcie. Dodatkowo, nie w temacie wprawdzie, ale aktualnie, bo o nowo wydanej książce Piotra Kubińskiego “Gry wideo: Zarys poetyki” pisze szef działu gier w CF, Tomasz Wojcik. O korzeniach horroru rozmawia natomiast Magdalena Łachacz z Grzegorzem Gajkiem, autorem objętego przez nas patronatem “Malowidła”.

Jak zawsze, mamy też dla Was opowiadania – w tym numerze dwa tłumaczenia, “Pomarańcze” i “Przyjmując Nowe” Benjamina Rosenbauma (przekł Magdalena Grajcer), a prócz nich “Widmową muzykę” Artura Grzelaka, “Sztolnię” Antoniego Kai, “Gdy gwiazdy się ułożą” Marcina Monia’ “Obżartucha” Pawła Lacha, i “Ostatnią noc Lipin” Kamili Modrzyńskiej. (…)”

Wspólnie z redakcją życzymy fascynującej lektury!
Magazyn znajdziecie pod poniższym linkiem:

Creatio Fantastica nr 3-4 (54-55) 2016: Lovecraft

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code