“IRON TALES” – literacka składanka w hołdzie Iron Maiden

 Wydawnictwo Gmork ujawnia swoją pierwszą w tym roku premierę, planowaną na marzec. Trzeba przyznać, że potrafią zaskoczyć i tym razem łączą ze sobą literaturę i muzykę. A wszystko w hołdzie zespołowi Iron Maiden!

Jak pisze wydawca na facebooku, w tej antologii znajdziecie trochę grozy, humoru, groteski, a i czasem zdarzy Wam się uronić łzę. Za teksty odpowiadają: Kazimierz Kyrcz, Łukasz Radecki, Adam Froń, Juliusz Wojciechowicz, Jarek Turowski, Kacper Kotulak.

Tak we wstępie, o zbiorze pisze Krzysztof Azarewicz:

“Opowiadania przedstawione w Iron Tales to zapiski z podróży w odległe wymiary świata Iron Maiden. To istny kalejdoskop ukazujący jego wielobarwność. Niektóre utwory stanowią próbę wiernego odzwierciedlenia liryk zespołu. W innych muzyka Maiden jest jakbym tłem dla narracji – sączy się w lokalu, w którym siedzą bohaterowie, albo rozlega się jako sygnał w telefonie. Jeszcze inne inspirowane są okładkami albumów, zaś kolejne to luźne wariacje na temat tytułu piosenek. Każde opowiadanie interpretuje i pogłębia motyw, na którym się opiera i aż prosi się o tworzenie prequeli i sequeli, o dalsze rozwijanie historii, o coraz bardziej szczegółowe nakreślenie osobowości bohaterów w kolejnych tomach. Twórcy Iron Tales zapraszają Czytelnika do labiryntu wyobraźni, z którego nie ma wyjścia. Kiedy raz wkroczymy do świata Iron Maiden, już nigdy nie będziemy tacy, jak przedtem. Zatem nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Czytelnikowi pełnej przygód podróży”.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code