“Opowieści Osobliwe” – Antologia słuchowisk grozy

Niektórzy z Was natknęli się na nasze wzmianki o słuchowiskach grozy Opowieści Osobliwe. Jednak ostatnimi czasy nasze grono powiększyło się i nie wszyscy trafiliście w to fascynujące miejsce. Warto zatem o nim wspomnieć, bowiem nowa audycja coraz bliżej a w niej goście specjalni!

Opowieści Osobliwe to, jak wspomniałem, antologia słuchowisk grozy. “Każdy odcinek serii opowiada zamkniętą, niepowiązaną z pozostałymi historię” – tak twierdzą sami twórcy. Zdarza się jednak, że niektórzy bohaterowie przenikają się w różnych epizodach, co dodaje specyficznego charakteru całości. Wszystkie fabuły łączy przynależność do szeroko pojętego gatunku horroru, a mamy do czynienia zarówno z horrorem SF, dark fantasy, Lovecraftowymi inspiracjami i wieloma innymi, znanym miłośnikom gatunku. W chwili obecnej rozpoczęty został drugi sezon, trochę w stylu tak popularnych ostatnimi laty seriali, co uważam za świetne posunięcie. Co bardzo ważne, słuchowiska są dziełami autorskimi, które czasami opierają się o już znane utwory, ale stanowią ich twórczą reinterpretację, a więc nie znajdziecie tutaj już tego, co czytaliście wcześniej. Można pokusić się o stwierdzenie, że twórcy Opowieści nawiązują wręcz do klasyki radiowych słuchowisk amerykańskich z pierwszej połowy XX wieku i klimatu, jaki znaleźć można np. w klasycznej i genialnej serii Strefa Mroku. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, spotkacie ich w najnowszym XXXI wydaniu Misterium.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy również na oficjalną stroną Opowieści Osobliwych, na której znajdziecie wszystkie ich produkcje:

OPOWIEŚCI OSOBLIWE

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code