Mikołaj Marcela “Bycie w śmierci” – PREMIERA 18.01.2017

Dziś ma miejsce premiera najnowszej powieści Mikołaja Marceli “Bycie w śmierci”.  Powieści, która łączy w sobie wiele elementów i dla której wirus zombie nie jest tylko tłem, ale wręcz istotą problemu o wiele szerszego, niż w surwiwalowych fabułach.

Z noty wydawcy:
“Trzymająca w napięciu powieść dla fanów The Last of UsWestworldWorld War Z. Opowieść o czasie, przemianie i śmierci. Czasie, który nie leczy ran. Przemianie świata i ludzi, która jest końcem i początkiem. Śmierci, której wszechpotędze przeciwstawił się jeden człowiek.

Bóg umarł. Ostatecznie! Niemartwi są wyobrażeniem odwiecznego marzenia o pokonaniu śmierci i cenie, jaką za to przyjdzie zapłacić. A u podstaw wszystkiego, jako ta największa sprawcza siła, znajduje się to, bez czego nie ma ani życia, ani literatury: miłość.
Michał R. Wiśniewski, autor powieści Jetlag i God Hates Poland

Największe przerażenie ogarnia nas, kiedy zdamy sobie sprawę z tego, że ten horror wcale nie jest niemożliwy… Teorie spiskowe i walka o autonomię jednostki w chaosie wojny z żywymi trupami. Zdecydowanie polecam!
Krzysztof Korsarz Biliński, Misterium Grozy

Żywe trupy są oczywiście wiodącym motywem powieści. Nie spodziewajcie się jednak hektolitrów krwi. Refleksje, do jakich skłoni was ta książka, okażą się mroczniejsze niż niejeden horror. Szczerze polecam!
Andrzej Wardziak, pisarz, autor Infekcji

Mikołaj Marcela, specjalista od popkultury, Jamesa Bonda i żywych trupów. Na Uniwersytecie Śląskim wykłada na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Autor książek Monstruarium nowoczesne oraz Niemartwi, ciała wasze jak chleb, której akcja osadzona jest w świecie niniejszej powieści”.

Warto może tym samym przypomnieć również film dokumentalny zrealizowany przez National Geographic w serii “Ewakuacja Ziemi”, który wcale nie gorzej od najlepszych horrorów przedstawia plagę zombie:

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code