“Grzesznik” – zapowiedź nowej powieści Artura Urbanowicza

Dokładnie przed paroma chwilami pojawiła się zapowiedź drugiej powieści Artura Urbanowicza. Poprzednia, Gałęziste, zyskała wiele pozytywnych opinii (min. “Okiem na horror”, “Wielki Buk”) a sam autor był gościem festiwalu KFASON. Grzesznik ukaże się latem dzięki wydawnictwu GMORK!

Autorem okładki drugiej książki Artura będzie najpewniej wspominany przez nas ostatnio Darek Kocurek, zaś objętość planowana jest na ok. 500 stron. Będzie zatem sporo czytania. Więcej informacji ma pojawiać się wkrótce, a więc Misterium Grozy, jako patronat nad Grzesznikiem będzie Wam je przekazywać.

“Gabriel Amorth, egzorcysta, sporządził klasyfikację pięciu stopni nękania człowieka przez złego ducha: kuszenie, dręczenie, obsesje, nawiedzenie i opętanie. Zapomniał jednak o jeszcze jednym, najgorszym: gdy wszystko to spotyka cię jednocześnie.

Marek Suchocki, boss suwalskiego półświatka, dowiaduje się, że najgroźniejszy konkurent wychodzi z więzienia. Nie czekając na dalszy rozwój wypadków, wraz ze swoimi wiernymi ludźmi postanawia raz na zawsze stawić mu czoło. Porachunki kończą się tragicznie – Marek spada ze schodów i doznaje silnego wstrząsu mózgu. Kiedy po tygodniowej śpiączce odzyskuje przytomność, okazuje się, że jego grupa została rozbita, a wszystkie pieniądze zarobione przez lata przestępczej działalności zniknęły. Jego przeciwnik, przez swoje brutalne i bezkompromisowe dokonania ochrzczony niegdyś przez media Grzesznikiem, daje się poznać jako genialny, niesamowicie inteligentny psychopata, który nie zna litości. Stawia Suchego przed wyborem – albo ustąpi, albo zostanie mu odebrane wszystko, czym tylko kiedykolwiek się cieszył. Na domiar złego, wkrótce po wypadku ujawniają się nowe, przerażające zdolności Marka…
Poznaj zaskakujące, niespotykane dotąd połączenie horroru i opowieści gangsterskiej w klimacie “Chłopców z ferajny”!” (opis za: Wydawnictwo Gmork)

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code