“Hiszpański Maraton Strachu” w Kinie Pod Baranami

Zbliża się powoli wiosna, ale jeszcze zanim nastąpi, Kino Pod Baranami zaprasza Was na “Hiszpański Maraton Strachu”. 18 marca od godziny 21.15 będziemy mogli wkroczyć w niezbadane, mroczne zakamarki naszej rzeczywistości. Czy na pewno naszej?

HISZPAŃSKI MARATON STRACHU

☛ sobota, 18 marca 2017, godz. 21.15 || Kino Pod Baranami

OPIS ORGANIZATORA:

“Zapraszamy na Hiszpański Maraton Strachu – nowe wydarzenie przygotowane przez selekcjonerów Tygodnia Kina Hiszpańskiego, poświęcone w całości horrorom z Półwyspu Iberyjskiego. To propozycja dla wszystkich koneserów mocnych wrażeń!

W programie znalazły się trzy mrożące krew w żyłach historie odsłaniające mroczną stronę hiszpańskiej duszy. W filmie Ścieżce zła zazdrość i szaleństwo dojdą do głosu w śnieżnej głuszy, Gniazdo ryjówek odkryje przed widzami rodzinne tajemnice i religijne rytuały w ponurej madryckiej kamienicy, a w Ciele Anny Fritz na własne oczy zobaczą, jaka kara grozi zaposzukiwanie erotycznych doznań w zielonkawym świetle kostnicy.

Hiszpański Maraton Strachu stanowi zapowiedź 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego, który odbędzie się w Kinie Pod Baranami w dniach od 24 do 30 marca 2017 r. Szczegóły: 17. Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Pod Baranami

● O FILMACH:

CIAŁO ANNY FRITZ | EL CADÁVER DE ANNA FRITZ
reż. Hèctor Hernández Vicens, Hiszpania 2015, 76’
Świat obiega wiadomość o nagłej śmierci młodej gwiazdy filmowej, Anny Fritz. Gdy jej zwłoki trafiają do kostnicy, pracownik prosektorium i jego dwaj koledzy postanawiają przyjrzeć im się nieco dokładniej. Bliskość nagiego ciała pięknej aktorki sprawi jednak, że posuną się znacznie dalej, niż zamierzali. Za przekroczenie tej granicy przyjdzie im jednak zapłacić wysoką cenę.

GNIAZDO RYJÓWEK | MUSARAÑAS
reż. Juanfer Andrés, Esteban Roel, Hiszpania 2014, 91’

Nagrody Hiszpańskiej Akademii Filmowej Goya 2015: najlepsza charakteryzacja (José Quetglas i Carmen Veinat); nominacje do nagrody za debiut reżyserski i najlepszą rolę żeńską (Macarena Gómez)
Hiszpania, lata 50. Montse (Macarena Gómez) jest utalentowaną krawcową, ale od lat nie opuściła progu swojego madryckiego mieszkania – cierpi na agorafobię. Po śmierci matki i zniknięciu ojca (Luis Tosar), kobieta stała się surową opiekunką swojej młodszej siostry (Nadia de Santiago) i coraz bardziej pogrąża się w świecie religijnych rytuałów. Pozorny spokój siostrzanego domostwa zostanie zakłócony, gdy w drzwiach pojawi się przystojny sąsiad w potrzebie…

ŚCIEŻKA ZŁA | LA SENDA
reż. Miguel Ángel Toledo, Hiszpania 2012, 87’
Małżeństwo Raula (Gustavo Salmerón) i Any (Irene Visedo) wisi na włosku. Chcąc ratować gasnące uczucie, postanawiają wraz z siedmioletnim synkiem spędzić Boże Narodzenie w malowniczej, zagubionej w górskich ostępach chatce. Ich jedynym gościem jest Samuel (Ariel Castro), mieszkaniec okolicznej wioski, z którym zaprzyjaźnia się Ana. Zaślepiony zazdrością Raúl podejrzewa żonę o romans i postanawia zrobić wszystko, by się na nich zemścić”.

● BILETY // tickets:
36 PLN (normalny // regular)
30 PLN (ulgowy // discount)
○ ONLINE ☛ http://bit.ly/2lFLXSQ

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code