STRASZNY SEZON 2 – Teatr Ochoty zaprasza!

Z początkiem roku warszawski Teatr Ochoty zainicjował pierwszy „Straszny sezon”. Teraz następuje kontynuacja wydarzenia i mamy odmienny, ale jakże ciekawy kolejny „Straszny Sezon 2”. Poznajcie jego program i rezerwujcie czas na interesujące chwile z grozą!

Tym razem formy teatralne, przez które do naszego świata przenikać będą elementy mroczne i tajemnicze, okażą się bardzo zróżnicowane. Kurator „Strasznego sezonu 2”, Teatr Malabar Hotel, tak prezentuje wydarzenie:

 

(…) Szaleństwo to bór ciemny,
To labirynt obłędnie splątanych korzeni.
Jak wielu tam upadło! (…)

                              William Blake

Wiersz ten został umieszczony na początku antologii „Galernicy wrażliwości” z serii „Transgresje” w redakcji Marii Janion i Stanisława Rośka. Marii Janion właśnie (w ramach obchodów jej 90. urodzin) chcielibyśmy zadedykować cały cykl. W ramach wydarzeń Strasznego sezonu 2 zastanowimy się nad pojęciem grozy bycia z samym sobą. Hasło to rozumiemy wielorako, jako grozę odmiennych stanów świadomości (własne demony, szaleństwo, narkotyki), strach, który buduje społeczeństwo (rewolucja, terror), czy strach przed agresją. Korzystając z różnych przestrzeni i przejść w Teatrze Ochoty oraz różnych form artystycznego wyrazu takich jak spektakl, performance, wystawa czy koncert, stworzymy labirynt obłędnie splątanych korzeni. Labirynt, którego zawiłe ścieżki rozchodzą się zarówno w kierunku grozy fantastycznej, bliskiej Jorge Luisowi Borgesowi i Ronaldowi Toporowi, jak i metafizycznej grozy spod znaku Witkacego.

Malabar Hotel to jedna z najciekawszych niezależnych grup teatralnych w Polsce. Nazwę teatru jego założyciele – Marcin Bartnikowski i Marcin Bikowski – zaczerpnęli z twórczości Witkacego. W centrum zainteresowania grupy jest forma, zarówno rozumiana po Witkacowsku, jak i nawiązująca do teatru plastycznego i lalkowego. Malabar ma na koncie ponad 30 nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą”.

PROGRAM WYDARZENIA DOSTĘPNY TUTAJ.

A teraz czas na trailer:

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code