Dwa najbliższe spotkania z autorami “Mapy Cieni”, antologii o nawiedzonych miejscach

W ciągu najbliższych dni będzie okazja dwukrotnie spotkać się z autorami “Mapy Cieni”, antologii poświęconej nawiedzonym miejscom w Małopolsce. Pierwsze 19 maja w krakowskiej Artetece, drugie 24 maja w Bibliotece GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu.

19 maja 2017 r. – godz. 18.00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na spotkanie z autorami książki „Mapa Cieni: reportaże i opowiadania z nawiedzonych miejsc”. Spotkanie poprowadzi Simon Zack.

Mapa Cieni to książka niezwykła nie tylko ze względu na temat, który podejmuje, ale swoją dwoistość. Łączy ona ze sobą publicystykę i beletrystykę. W równym stopniu. Jedno nie mogłoby istnieć bez drugiego. Michał Stonawski i Krzysztof Korsarz Biliński poświęcili prawie rok czasu na zdobywanie informacji o niezwykłych miejscach w Krakowie i okolicach, odwiedzanie każdego z nich, rozmowy z mieszkańcami i wreszcie napisanie reportaży. Następnie grupa polskich pisarzy napisała opowiadania związane z tymi miejscami. Z tych części składowych – ciężkiej pracy, dociekania prawdy i fikcji literackiej powstała unikalna mieszanka.

24 maja 2017 r. – godz. 18.00

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu serdecznie zaprasza do auli na spotkanie autorskie z Michałem Stonawskim i Krzysztofem “Korsarzem” Bilińskim, autorami książki “Mapa cieni – historie nawiedzonych domów”. Wstęp na spotkanie jest wolny. Prowadzenie Tomasz Klimczak

 

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code