Warszawskie Targi Książki 2017 – czyli gdzie warto trafić

Jak wiecie, od jutra zaczynają się Warszawskie Targi Książki. Niestety mnie tam nie będzie, ale przeglądając program, trafiłem na kilku autorów, których chciałbym odwiedzić, a których polecam również Wam.

Wypiszę w kolejności alfabetycznej, aby nie posądzano mnie o nadmierną stronniczość. Zatem:

 

Wojciech Chmielarz – 20 maja w godzinach 16.00 – 17.00

Podpisuje najnowszy kryminał Zombie i inne swoje książki.
Organizator: Wydawnictwo CZARNE
Miejsce: stoisko 73/D8

 

 

 

 

 

 

Grzegorz Gajek – 20 maja w godzinach 14.00 – 15.00

Podpisuje swoją powieść Malowidło, wydaną przez Videograf SA.
Organizator: DICTUM DYSTRYBUCJA KSIĄŻEK
Miejsce: stoisko 106/D19

 

Magdalena Kałużyńska – 19 maja w godzinach 15.00–16.00

Autorka horrorów, prowadzi pogadankę radiową o horrorze i tematach pokrewnych. Jej ulubioną odmianą gatunku jest slasher. Pierwszy tom Alvethor. Białe miejsce został uhonorowany Nagrodą Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego za rok 2014 w kategorii powieść. Oficjalna strona pisarki: www.magdalenakaluzynska.pl. W ten dzień na targach ma miejsce premiera jej najnowszej powieści Alvethor: Pandemia wydana przez Wydawnictwo Oficynka.
Organizator: DICTUM DYSTRYBUCJA KSIĄŻEK
Miejsce: stoisko 106/D19

 

Łukasz Orbitowski – 20 maja w godzinach 12.00 – 13.45

12.00 – 13.00 Spotkanie z autorem książki Szczęśliwa ziemia oraz zbioru opowiadań Wigilijne psy i inne opowieści, laureatem Paszportu Polityki.
Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 141/D15

13.00 – 13.45 Zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Orbitowskim i jego najnowszą książką Rzeczy utraconeRzeczy utracone to zbiór wpisów z poczytnego internetowego bloga pisarza, mocno zabarwionych codziennością, osobistym doświadczeniem i obserwacją dnia codziennego. Felietony Orbitowskiego momentami są piekielnie dowcipne, momentami niebiańsko krzepiące, zawsze melancholijnie mądre i napisane lekko i ze swadą. Jeśli kiedyś zastanawialiście się, czy w Internecie można pisać na najwyższym literackim poziomie, ta książka udzieli Wam na to odpowiedzi.
Łukasz Orbitowski – urodził się w 1977 roku w Krakowie. W 2002 roku ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutował na łamach miesięcznika „Science Fiction”. Poza wieloma opowiadaniami napisał mnóstwo felietonów (w tym dla „Przekroju” i „Gazety Wyborczej”) i 13 książek. Był nominowany do prestiżowych nagród: Nagrody Literackiej Gdynia oraz Literackiej Nagrody „Nike”. Jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” 2012 oraz  Paszportu “Polityki” 2016. Prowadzi program „Dezerterzy” na antenie TVP Kultura. Zapraszamy na spotkanie z autorem i po autografy!
Organizator: Wydawnictwo Zwierciadło
Miejsce: stoisko 60/C

 

Przemysław Piotrowski – 20 maja w godzinach 11.00–12.00

Urodzony w 1982 roku w Zielonej Górze, gdzie mieszka z żoną Kasią i synem Jakubem. Były dziennikarz sportowy, a potem śledczy „Gazecie Lubuskiej”. Absolwent Uniwersytetu Zielonogórskiego, studiował również na uczelniach w Hiszpanii i USA. Obecnie pracuje w branży naftowej w Norwegii. Pasjonat sportu, podróży, geografii i historii. Wychowany na Stephenie Kingu, Grahamie Mastertonie i Bernardzie Cornwellu, choć absolutny numer jeden to saga Imperator Conna Igguldena. W lipcu 2015 roku zadebiutował thrillerem pt. Kod Himmlera, rok później wydał Drogę do piekła, a obecnie mocno promuje pierwszy tom cyklu Radykalni: Terror.
Organizator: DICTUM DYSTRYBUCJA KSIĄŻEK
Miejsce: stoisko 106/D19

 

Marcin Podlewski – 20 maja w godzinach 12.30–13.30

Podpisuje książki z serii Głębia. Opowiadanie Marcina możecie wysłuchać również w serii audiobooków Misterium grozy.
Organizator: Fabryka Słów
Miejsce: stoisko 81/D10

 

Łukasz Radecki – 20 maja w godzinach 11.00–12.00

Pisarz, muzyk, redaktor, nauczyciel; publikował w prasie, Internecie i antologiach; jest zastępcą redaktora naczelnego serwisu Horror Online, od lat recenzuje książki także dla Grabarza Polskiego, h.p.lovecraft.pl, Dzikiej Bandy, a ostatnio na własnej stronie. Autor zbioru opowiadań Kraina bez powrotu: Opowieści Niesamowite, cyklu Bóg Horror Ojczyzna i współautor zbiorów opowiadań Lek na lęk (z Kazimierzem Kyrczem) i Pradawne zło (z Robertem Cichowlasem). Zrealizował także muzykę do kilku horrorów, gier i serialu Oblicza mroku. W kwietniu 2015 r. ukazała się w Videografie powieść grozy pt. Miasteczko, napisana wspólnie z Robertem Cichowlasem.
Miasteczko zdobyło nominację w plebiscycie Książka Roku 2015 serwisu Lubimy Czytać, a także nagrodę Złoty Kościej 2015 w kategorii Najlepszy Horror Roku 2015 w plebiscycie organizowanym przez portal Kostnica. Najnowsza powieść Łukasza Radeckiego to Zombie.pl (Zysk i s-ka, 2016) – napisana z Robertem Cichowlasem. Już niebawem ukaże się jej drugi tom. Wydawnictwo Phantom Books Horror wydało także jego książkę Nienasycony, której drugi tom już w zapowiedziach. Na Targach będzie miała miejsce premiera najnowszej książki Łukasza Królestwo gore.
Organizator: DICTUM DYSTRYBUCJA KSIĄŻEK
Miejsce: stoisko 106/D19

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code