Konferencja “Metal Music Studies” – naukowe podejście do muzyki metalowej

Muzyka metalowa istnieje w naszej kulturze na tyle długo, że doczekała się naukowych opracowań. 8 i 9 czerwca 2017 r. w Krakowie odbędzie się konferencja poświęcona temu zagadnieniu, na którą serdecznie zapraszam, gdyż nie zabraknie tam tematów związanych z horrorem.

“Ośrodek Badań nad Mediami oraz Katedra Mediów i Badań Kulturowych Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej:

KU POLSKIEMU WARIANTOWI METAL MUSIC STUDIES

Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2017 r. w gmachu Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie przy ul. Podchorążych 2. Celem konferencji jest zainicjowanie na rodzimym gruncie refleksji naukowej nad heterogenicznymi zjawiskami muzyki metalowej oraz – w szerszym ujęciu – kultury metalu. Wydarzenie będzie okazją do zainaugurowania w polskich badaniach nad muzyką i kulturą popularną interdyscyplinarnej dyskusji nad rozmaitymi kwestiami w obszarze subdyscypliny znanej w krajach anglosaskich jako Metal Music Studies”.

Strona oficjalna

Pełny program konferencji zapowiada się interesująco:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencje takie odbywają się również w innych krajach, a pierwsza z nich miała miejsce w Kanadzie, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

Strona wydarzenia na FACEBOOKU: ZOBACZ.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code