Maciej Kaźmierczak “Polowanie na kaczki” – zapowiedź

Sympatycy Misterium Grozy Macieja Kaźmierczaka znają z książki “Zwierzyna”, o której kiedyś rozmawialiśmy z autorem. Jego najnowsza powieść “Polowanie na kaczki” ukaże się nakładem wydawnictwa Dom Horroru i jak sugeruje notka, będziemy mieli do czynienia z mocno surrealistyczną i zaawansowaną prozą.

“Nadeszła jesień, a wraz z nią przemiany, jakich świat jeszcze nie widział. Zwierzęta wychodzą z lasów na dwóch łapach i zbierają się na wezwanie stworzeń, dla których życie i śmierć to zabawna gra. Niedobitki ludzi wyławiane są przez Myśliwych i poddawane kolektywnemu mordowi. Ziemia spływa krwią osobników, których pochodzenie nie jest wiadome.

Jeden z przybyszów, który błądzi po nowym świecie jak we śnie, nie może okiełznać uciekającego szybciej niż innym czasu, zrozumieć, czym jest gnijąca masa ciała, przypominająca jego żonę, i gdzie właściwie podziała się rzeczywistość, w której żyli wraz z córką.

Surrealistyczna opowieść o powrocie do pierwotnych instynktów, odnawianiu się starego świata, z którym ludzie nie chcą współpracować.  O wspomnieniu miłości i zdrady, którymi podszyta jest przeszłość, niepozwalająca nadejść lepszym czasom.

Rozpoczyna się polowanie na kaczki, bo ostatnim ratunkiem dla żyjących jest śmierć.

Maciej Kaźmierczak (ur. 1996) – autor „Zwierzyny” (2015) i blisko siedemdziesięciu opublikowanych opowiadań. Redaktor antologii „Literackie Kutno” (2015) i łódzkiego magazynu „Tygiel Kultury”. Student filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim, grafik, recenzent”.

Data premiery nie jest jeszcze znana, jednakże prace nad wydaniem są już na ukończeniu.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code